Квартира-студія, як правило, має форму прямокутника із квадратом санвузла всередині. Кімната зазвичай займає 14- 16 кв. м. Це досить простора зона для вміщення кухні та спальні, або кухні та вітальні. У другому випадку вітальня вночі стає спальнею.
При всій кількості варіантів дизайну студії (докладніше на: https://ionosfera.org/uk/kvartiry-studii.html), необхідно врахувати кількість мешканців. Найчастіше це одна - дві людини, або молода сім'я з малюком. У випадку, якщо квартира студія має одного мешканця, не варто задаватися метою поділу квартири на кімнати чим більше і вільніший простір, тим гармонійніше можна розташувати меблі, і не перевантажити приміщення. Якщо студію займають дві людини, потрібно пам'ятати про те, що кожній потрібна своя зона для усамітнення, і вибудовувати інтер'єр з урахуванням цього.
Поради дизайнера
Дизайн сучасної квартири-студії має кілька завдань: Візуально розширити приміщення.
Що для цього можна зробити:
- використовувати меблі з глянсовими фасадами;
- використовувати підсвічування зони їдальні - це надає приміщенню глибини;
- використовувати підлогове та настінне покриття однакового відтінку;
- не привертати увагу до зайвих деталей (встановити двері зі схованими коробами одного кольору зі стінами);
- використовувати трекову систему освітлення або точкові світильники, вбудовані в стельові фальш-балки. Це допомагає трохи підняти стелю.
Зробити простір максимально функціональним.
Що для цього можна зробити:
встановити меблі, що трансформуються (наприклад, диван-ліжко, шафа-ліжко, розкладні, відкидні столи, складні стільці);
використовувати вбудовану техніку;
влаштувати систему зберігання всередині ящиків під диваном, вільні ніші біля вікна, двері;
сховати габаритні предмети: пральну машину, пилосос у шафі, складну стільницю всередині ніші.
Оформити кілька зон на одній площі так, щоб вони не виглядали по-різному.
Що можна зробити:
повторювати матеріали в інтер'єрі: якщо кухонна стільниця, тумба під ТБ, шафа або двері будуть з одного й того самого матеріалу, простір не дробитиметься.
повторювати колірні акценти на кухні та вітальні (подушки, штори, килимки, інший текстиль).
Матеріали для оздоблення та кольору сучасної квартири студії
Сучасний інтер'єр прагне природного та функціонального мінімалізму. Змішання стилів стало нормою, а за умови вмілого та раціонального використання простору така квартира може стати дизайнерською знахідкою.
Насамперед, сучасні стилі прагнуть до простоти, природності та комфорту. Мінімальна кількість меблів, більшість яких покликана огранити необхідну побутову техніку.
Натуральні матеріали в обробці та деталях обстановки та декору, кольори, близькі до природних – головна точка опори всього інтер'єру.
Кожна деталь у квартирі має бути максимально функціональна, інтер'єр не можна перевантажувати складними конструкціями та громіздкими меблями.
Оздоблення приміщення має нести функцію рами для картини, отже, мати нейтральні відтінки.
Якщо це можливо, варто максимально збільшити віконні отвори, залишити висоту стель, візуально розширити простір за допомогою розташування світлових приладів, нейтральних кольорів та геометричних ліній.