Біткоїн — найвідоміша криптовалюта у світі. Спочатку цей термін використовувався лише невеликою групою людей, але зі зростанням популярності технології блокчейн та різким зростанням вартості цифрових валют багато людей знали його. Інтернет повний новин про зміни курсу біткоїну, історій про величезні прибутки та перспективи розвитку валюти.
Але перш ніж інвестувати в біткоін, необхідно вивчити характеристики, переваги та недоліки активу, чим він відрізняється від інших валют і як на ньому заробити. Nachasi розповідають докладніше про те, як купити біткоїн в Україні.
Хто створив біткоїн?
Звідки взявся біткоїн, ніхто до ладу не знає. Автором вважається Сатоші Накамото, який створив протокол криптовалюти. У 2009 році він опублікував статтю про Біткоїна, опублікував реалізацію клієнта, запустив мережу Біткоїн і безвісти зник. Були спроби встановити справжню особистість (чи групу осіб), які ховаються під його ім'ям, але вони не увінчалися успіхом. До речі, біткоїн «Пенні» названий на честь свого творця — один біткоїн дорівнює 100 000 000 сатоші.
Переваги біткоїну
Біткоїни випускаються самими учасниками мережі, які також обробляють платежі. Тому єдиного органу для криптовалют не існує. При цьому кожен користувач має можливість брати участь у додатковій емісії BTC. Єдиним обмеженням є точність обчислювального пристрою. Ще однією перевагою є мережна безпека та рівень безпеки. Під час створення нових блоків використовується метод доказу роботи. Сам метод висуває високі вимоги до шахтарського обладнання. Безпека підтримується кількістю машин у мережі. З огляду на її децентралізований характер атакувати мережу практично неможливо. Біткоїн не прив'язаний до конкретної економіки чи країни. Тому він не має системних обмежень щодо переказів і доплат для конкретних країн. Внаслідок цього міжнародні транзакції здійснюються миттєво, а комісії надзвичайно низькі. Не потрібно платити за роботу та послуги брокера.
Біткоїн Безпека
З 2010 року було скоєно понад десяток зламів криптовалютних бірж. Збитки обчислюються сотнями мільйонів доларів. З іншого боку, традиційні банки та фінансові установи одночасно втратили мільярди доларів через дії кіберзлочинців. Програмісти та члени криптовалютної спільноти працюють над виявленням та усуненням уразливостей у своїх відповідних мережах блокчейнів. Якщо блокчейн стане прийнятною валютою для традиційних продавців, складні комп'ютерні алгоритми можуть узяти він частина функцій центральних банків у світі. Що стосується особистої безпеки, кожному користувачеві, який інвестує в Біткоїн, рекомендується встановити рішення рівня безпеки для захисту від інтернет-загроз перед доступом до фінансової інформації та проведенням транзакцій.